Wolfberry Kešu ořechy BIO 500 g

Wolfberry Kešu Ořechy BIO 500 G

Wolfberry Kešu ořechy BIO 500 g

Kde koupit >>Základní údaje o produktu:
Kategorie: Vegetariáni a vegani
Dodavatel:Wolfberry
Cena:314 Kč
Wolfberry Kešu ořechy BIO 500 g 3,75 (75%) 23 hodnocení

Kešu ořechy BIO Wolfberry. Vynikající nepražená a nesolená pochoutka jak k přímé konzumaci, tak na vaření a pečení. Kešu oříšky jsou jedlé nažky ledvinovníku západního (Anacardium occidentale). Tento až 12 metrů vysoký tropický strom má svoji pravlast v severovýchodní Brazílii a kromě kešu oříšků se velmi cení i jeho dřevo. Dnes je, díky portugalským mořeplavcům, kteří ho dovezli v 16. století do Indie a Mozambiku, rozšířen téměř po celém světě v suchých tropických oblastech. Na ledvinovníku rostou zdužnatělé jedlé stopky, které jsou podobné hruškám a říká se jim “kešu jablko“. Celé plody se v oblastech pěstování používají ke krmení dobytka, ale protože je dužnina velmi bohatá na vitamín C, tak slouží i k výrobě šťáv, kompotů, džemů a vína. V dolní části těchto nepravých plodů se nachází i semena ledvinového tvaru, která jsou po celém světě známa jako kešu ořechy. Kešu ořechy nejde v obchodech koupit ve skořápkách, protože vnitřek skořápek obsahuje lepkavý olej kardol, který musí být z oříšků komplikovaně, ale pečlivě odstraněn. Tento olej se využívá při průmyslové výrobě insekticidů a laků. Protože se jedná o poměrně náročnou proceduru, než jsou kešu vhodné ke konzumaci, patří právě tyto ořechy na trhu k těm dražším. Kešu ořechy obsahují méně tuků než většina jiných ořechů, navíc asi 82% těchto tuků jsou nenasycené mastné kyseliny. A aby toho nebyla málo, tak z těchto 82 % nenasycených mastných kyselin patří k mononenasyceným. Kromě toho ale v kešu oříšcích najdete i poměrně značné množství pro organismus důležitého draslíku, hořčíku nebo fosforu. Wolfberry kešu ořechy jsou v BIO kvalitě a mají úžasně nasládlou chuť. Díky kvalitnímu zpracování jsou krásně křupavé a lze je konzumovat buď přímo, nebo je lze přidávat do müsli, jogurtů a různých pečených a vařených jídel. Vynikající jsou také rozmixované například s kokosovým mlékem, rozinkami a medem, slanou variantu si pak vytvoříte z vody, růžové soli, česneku a bylinek. Vitamíny a minerály ve 100gVápník: 43 mg; Železo: 5.03 mg; Hořčík: 258 mg; Fosfor: 457 mg; Draslík: 546 mg; Sodík: 15 mg; Zinek: 5.16 mg; Thiamin: 0.312 mg; Riboflavin: 0.187 mg; Niacin: 1.599 mg; Vitamin B6: 0.252 mg; Kyselina listová: 68 µg Nutriční hodnoty ve 100gEnergie: 2440 kJ / 588 kcal; Bílkoviny: 18 g; Tuk: 43.9 g; Sacharidy: 30 g; Vláknina: 3.3 g BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002


 • Seeberger Mandle uzené, pražené, solené 150 g
  Seeberger Mandle uzené, pražené, solené 150 g

  Mandle uzené, pražené, solené jsou tyto extra velké ořechy z Californie tou správnou pochoutkou k nápojům, jako je například pivo, nebo..

  99 Kč
 • Seeberger Pistácie solené 150 g
  Seeberger Pistácie solené 150 g

  Pistácie solené mají svojí typickou chuť a zeleno-červené zbarvení, které každý miluje. PISTÁCIE, sůl. Může obsahovat jiné OŘECHY a..

  142 Kč
 • Country Life Para ořechy BIO 100 g
  Country Life Para ořechy BIO 100 g

  Čerstvé ořechy jsou krémově bílé a mají sladkou chuť. Dají se jíst samotné nebo je můžete zakomponovat do sladkých i slaných pokrmů...

  95 Kč
 • Allnature Lískové ořechy jádra 500 g
  Allnature Lískové ořechy jádra 500 g

  Lískové ořechy obsahují velké množství proteinů, vitamínů B1 a B6 a kyseliny listové. Jsou zároveň bohaté na energii, díky čemuž jsou..

  168 Kč
 • Goodie Kešu natural 100 g
  Goodie Kešu natural 100 g

  Kešu ořechy jsou vysoké kvality a čerstvosti. Jsou zdrojem rostlinných tuků, bílkovin a vlákniny. Kešu jsou loupané, nesolené a..

  85 KčObjevte: oříšky V sekci zdravá výživa | vegetariáni a vegani | sušené plody | ořechy je možné objevit wolfberry kešu ořechy bio 500 g!
© 2021 Kontakt